– badania kierowców i kandydatów na kierowców samochodów osobowych,
– badania uczniów, studentów, doktorantów, słuchaczy oraz kandydatów do szkół i uczelni wyższych.
Badania wstępne
Przechodzą je osoby przyjmowane do pracy oraz pracownicy młodociani i inni pracownicy przenoszeni na stanowiska pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, który nie posiada aktualnego orzeczenia stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Do badania należy zgłosić się ze skierowaniem wydanym przez pracodawcę, dokumentem tożsamości oraz posiadaną dokumentacją medyczną.
Badania okresowe
Wykonuje się u osób pracujących na danym stanowisku przed zakończeniem ważności poprzedniego zaświadczenia. Celem tych badań jest monitorowanie stanu zdrowia pracownika w kontekście warunków pracy. To jak często będą przeprowadzane okresowe badania pracownicze i co dokładnie będzie badane zależy od stanu zdrowia pracownika i rodzaju wykonywanej pracy. Decyduje o tym lekarz orzecznik. Do badania należy zgłosić się ze skierowaniem wydanym przez pracodawcę, dokumentem tożsamości oraz posiadaną dokumentacją medyczną.
Badania kontrolne
Przeprowadza się u pracownika, którego niezdolność do pracy z powodu choroby trwała dłużej niż 30 dni. Osoba taka, przed powrotem do pracy, musi wykonać badania kontrolne w celu potwierdzenia, że stan jej zdrowia pozwala na ponowne przystąpienie do pracy. Do badania należy zgłosić się ze skierowaniem wydanym przez pracodawcę, dokumentem tożsamości oraz posiadaną dokumentacją medyczną.
Badania sanitarno-epidemiologiczne
Wykonują osoby, których charakter pracy wymaga częstego kontaktu z żywnością lub/i ludnością (np.: służba zdrowia, oświata, hotelarstwo, gastronomia). Pracownicy zatrudnieni na tych stanowiskach muszą posiadać aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy, a także/lub wpis do książeczki sanitarno-epidemiologicznej.
Badania kandydatów do szkół i wyższych uczelni
Badania kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz szkół wyższych i kandydatów na studia doktoranckie, jak również badania uczniów i studentów tych szkół. Do badania należy zgłosić się ze skierowaniem wydanym przez szkołę lub inną placówkę dydaktyczną. Wymienione w nim powinny być czynniki szkodliwe dla zdrowia, a także/lub warunki uciążliwe, na które uczeń może być narażony w trakcie praktycznej nauki zawodu.
Usługi realizowane w zakresie medycyny pracy kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i do firm czy instytucji państwowych.
Firmy zapraszamy do podpisania umowy na świadczenie usług z zakresu medycyny pracy – oferujemy bardzo konkurencyjne ceny, a także rozliczenia bezgotówkowe. Zapytania prosimy kierować na adres: biuro@cmslodz.pl
UWAGA!
Podczas wizyty należy mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, a także numer PESEL.
Podczas badania lekarskiego osoby niepełnoletniej niezbędna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.
Badania w naszej placówce wykonywane są wyłącznie po wcześniejszej rejestracji.
Zapisów można dokonywać:
– telefonicznie pod nr.: 884 877 711, – przez e-mail: rejestracja@cmslodz.pl – osobiście Łódź, ul. Piotrkowska 5 (piętro I, wejście z bramy)
Lekarz Medycyny Pracy w Łodzi przyjmuje w Przychodni Łódzkie Centrum Medycyny Specjalistycznej zlokalizowanej przy ul. Piotrkowskiej 5
Obsługujemy pliki cookies. Jeśli uważasz, że to jest ok, po prostu kliknij "Akceptuj wszystko". Możesz też wybrać, jakie chcesz ciasteczka, klikając "Ustawienia".